Ekokelionės dviračiais. Gegužės 9 d.

Daugeliui vilniečių dviratis kiekvieną pavasarį tampa kasdiene transporto priemone, važiuodami į darbą tikriausiai skubate arba jaudinatės dėl nedraugiškų vairuotojų ir keistuolių vaikštinėjančių dviračių takais. Mes norim su jumis pasivažinėti dviračiais ramiai, pasimėgaukime į žalumą jau įsisupusiu Vilniumi, su vėju plaukuose nusileiskime nuo Tauro kalno, pasigrožėkime senamiesčiu mindami per Gedimino prospektą ir riedėkim Antakalniu, Saulėtekiu... iki pat Kairėnų botanikos sodo.

Botanikos sode mus pasitiks gidas, kuris praves ekskursiją po botanikos sodą, supažindins su rododendryno, gėlininkystės ir dendrologijos skyriais, papasakos Kairėnų dvaro istoriją. Ekskursijai pasibaigus Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto dėstytojas S. Juzėnas papasakos, kaip išgyventi gamtoje naudojant augalus. 

Daugelis net nežino, kad toks botanikos sodas yra Vilniaus pakrašty. Su daugybe augalų, žavių vandens telkinėlių, skulptūrų, suolelių... Įsitikinkit patys, gegužės 9 dieną (pirmadienį).

Kelionės dviračiais pradžia: 13 val., prie Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto, M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius.
Maršrutas: M. K. Čiurlionio g. -> K. Kalinausko g.-> Gedimino prospektas -> Antakalnio g. -> Saulėtekio alėja -> Kairėnų botanikos sodas
Ekskursija po botanikos sodą: 15 val.
S. Juzėno paskaita: 16.30 val.
Renginio pabaiga: ~18 val.

Registracija nuo balandžio 24 d. iki gegužės 6 d., Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. – Subject: ekokelionės dviračiais; laiške nurodyti dalyvio vardą pavardę bei telefono numerį.

FotoŽygis. Gegužės 9 d.

Šiandien fotografuoja visi, bet kada paskutinį sykį fotografavai renginyje? O turėdamas ribotą laiko kiekį ir iš pirmo žvilgsnio neįvykdomas užduotis? Kada paskutinį kartą lėkei įsikibęs fotoaparatą, nes prisiminei slaptą vietą, nuostabiai tinkančią fotografijai?

Pasižiūrėk į gamtą ir mus supančią aplinką pro objektyvą ir dalyvauk FotoŽygyje. Tau tereikia užsiregistruoti, pasiimti fotoaparatą ir laidą nuotraukų perkėlimui. Tavęs lauks 5 skirtingos užduotys, 5 skirtingi stiliai, 2 valandos fotografavimo ir jokios nuotraukų korekcijos. Tiksliausiai ir originaliausiai įvykdę užduotis bus apdovanoti prizais.

Žygiuosi su fotoaparatu? Registruokis: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. . Nuo balandžio 25 d. iki gegužės 6 d.

Renginio pradžia-pabaiga:
Prie GMF pagrindinio įėjimo M. K. Čiurlionio g. 21
Pradžios laikas:
Gegužės 9diena, 14h
Renginio trukmė:
2h

 

Sporto diena. Gegužės 10 d.

Ei, paglostyk savo alaus pilvuką ir ieškok kelnių su trim juostelėm, nes atėjo metas išreikšti meilę Lietuvos antrajai religijai krepšiniui! Nuo sofos reikės keltis tryse ir išsirinkti kapitoną. Sugalvokit pavadinimą ir mes sukursim savo čempionatą!
Net jeigu nemėgsti krepšinio, tai vasaros atostogų tikrai lauki. Tikriausiai maloniausias dalykas vasarą yra pėdas deginantis paplūdinio smėlis ir delnus kaitinantis tinklinio kamuolys. Ženkime į vasarą su tinklinio varžybom – suburk keturių žmonių komandą, išsirinkite kapitoną ir registruokitės!

Krepšinio ir tinklinio kamuolius mėtysim gegužės 10 d.,10 val., prie Baltojo tilto, jeigu oras bus gražus. Jeigu netikėtai imtų lyti, snigti ar pasipiltų kruša – kraustysimės į Vilniaus Universiteto Sveikatos ir Sporto Centro salę, M. K. Čiurliono g. 21, Vilnius.  

Nugalėtojų laukia festivalio bilietai bei kiti prizai, o visi dalyviai tradiciškai į festivalį patenka pigiau.

Registracija nuo balandžio 25 d. iki gegužės 6 d.
Krepšinio/ tinklinio komandos registracija: komandos pavadinimas, visų dalyvių vardai ir pavardės, kapitono elektroninis paštas bei telefonas.
Elektroninis paštas registracijai: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti.

Pabūk gamtuku. Gegužės 10 d.

Geologija, entomologija ar taksonomija daugeliui skamba nelabai suprantamai, o kur jau kokia ontomorfogenetika... Keiksmažodžiai ir ne kitaip.
Kartais tie žodžiai GaDi organizatoriams taip pat tampa keiksmažodžiais, bet didžiąją laiko dalį, tai gyvenimo meilė, žingeidumas ir nuostabiausi dalykai pasaulyje.

Jeigu jūs mylite gamtą, domitės mokslu, svarstote studijų galimybes arba tiesiog norite sužinoti ką nors nauja kviečiame gegužės 10  dieną, antradienį pabūti gamtukais ir paklausyti Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto dėstytojų paskaitų.

Preliminarus tvarkaraštis:
11.00 - 12.00 V.Daugirdas „Kultūros geografija - įdomus ir įvairus žmonių pasaulis”
13.00 - 13.45 Ekskursija į geologijos muziejų
13.00 - 14.30 K. Beitas „Apie spalvas, regą ir...”
14.00 - 15.00 J. Turčinavičienė
16.00 – 17.30. A. Kleišmantas „Geologų indėlis į pasaulio pažinimą”

Registracija nuo balandžio 26 d. iki gegužės 6 d. Elektroninis paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. – Subject: pabūk gamtuku; laiške nurodyti dalyvio vardą bei pavardę. Galite registruotis vienai ar kelioms paskaitoms, kurių laikas nesidubliuoja.

Gamtukai renkasi Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto, M. K. Čiurlionio g. 21/27, Vilnius, fojė, kur juos pasitiks organizatoriai.

Alkoorientacinis. Gegužės 10 d.

Gerbiamieji alkoholinių gėrimų mėgėjai!

Pernai suteikėte laimės sostinei ir daug šypsenų jos žmonėms, kai bėgiojot senamiesčiu apsilaistę alum, dainavot troleibusuose, fotografavotės su praeiviais ir vogėt atvirutes.  Šiemet kartosim?

Ar galbūt šiemet mėginsim pirmąjį kartą? Kiekvienų orientacinių varžybų tikslas yra kuo greičiau rasti reikiamas vietas, įvykdyti užduotis ir pasiekti finalinį tašką – Alkoorientacinėse varžybose papildomų keblumų, bet kartu ir papildomo juoko, sukelia alkoholis, kuris yra daugelio užduočių privaloma dalis.

Norintieji dalyvauti privalo suburti 5 žmonių komandą ir sukurti filmuką, kurio tema - „Žoliapjovė”. Geriausius ir orginaliausius filmukus sukūrusios komandos pelnys teisę dalyvauti garbingose ir tradicinėse Alkoorientacinio varžybose gegužės 10 d., antradienį, 17 val.!

Registracija: filmukus  siųsti nuo balandžio 25 d. iki gegužės 5 d. Elektroninis paštas registracijai: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. reikia nurodyti 5 komandos narių vardus bei pavardes, kontaktinį elektroninį paštą bei telefono numerį.

Atrinktos komandos gaus tolesnius nurodymus.

Žinoma, kad varžybose gali dalyvauti tik pilnamečiai.

Nugalėtojai į GaDi`11 muzikos festivalį po atviru dangumi pateks nemokamai, o dalyviai su nuolaida!

Ekokelionės autobusu. Gegužės 10 d.

Dažnai kalbame apie vartotojiškumą ir planetos trapumą, puikiai suvokiame, kad turime riboti gamtinių išteklių naudojimą, pirmiausia, mažindami poreikius. Tuo pačiu metu turėtume eiti ir kitu keliu – rūšiuoti, perdirbti ir naudoti iš naujo.

Džiugu, kad daugelis rūšiuoti jau išmoko, o buitinė technika nebesimėto pakelėse, bet ar susimąstėte, kas po to? Kur keliauja jūsų šiukšlės? Kuo jos virsta? Ir kokia viso to nauda? Net jeigu ekologija jums visai nerūpi, tai galbūt įdomu pasižiūrėti, kaip iš šiukšlių yra vystomas verslas ir kaip jos galiausia virsta pelnu?

Gegužės 10 d., antradienį, numalšinkite savo smalsumą arba tiesiog prasmingai praleiskite pusdienį dalyvaudami Ekokelionėse autobusu. Iš anksto užsiregistravę dalyviai autobusu nemokamai aplankys tris ekologines įmones - UAB „Juknevičiaus kompostas”, kur sužinosite, kaip atsiranda jūsų augalams tinkama žemė; UAB „EMP recycling”, kur pamatysite, kaip panaudojama sena buitinė technika bei AB „Grigiškės”, tai įmonė, kuri jau daugiau nei pusantro šimto metų gamina popierių ir jo gaminius.

Keliautojai renkasi gegužės 10 d., antradienį, 10 val., prie Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto (M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius).

Išvykstame apie 10.30, grįšime apie 16 val.

Registracija: nuo balandžio 26 d. iki gegužės 6 d. Registruotis gali asmenys gimę 1997 metais ir vyresni. Elektroninis paštas registracijai – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. – reikalinga nurodyti vardą ir pavardę, gimimo metus ir telefono numerį.

Dėmesio! Vietų skaičius ribotas!

GaDi piknikas. Gegužės 11 d.

Pavasarėjant reikia mėgautis saule, giedru dangumi ir klegančia draugų kompanija, o tą geriausia daryti iškylos metu! Gamtininkų Dienų organizatoriai kviečia jus prisijungti prie GaDi pikniko ir gegužės 11 dieną, 16 valandą iškylauti prie Baltojo tilto, Vilniuje.

Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakultetas jau ilgus metus puoselėja savanorystės tradicijas organizuodami nemokamus, informatyvius, o kartais tiesiog jaukius renginius miestiečiams – GaDi piknikas vienas iš jų.
Jo metu visi dalyviai turės galimybę pažaisti įvairiausius stalo žaidimus, kurie toli gražu nėra skirti vien vaikams – patinkantį ir savo amžiaus grupei tinkantį žaidimą būtinai atras kiekvienas. Stalo žaidimai.

Žaidimų sukeliamą linksmą šurmulį nuostabiai papildys šalia ramiai tekanti Neris ir po pledais šiugždanti žolė, o taip pat ir Sutartinių mokyklos pasirodymas. Jo metu mokyklos atstovai ne tik suteiks progą širdyje dar kartą pasididžiuoti viena gražiausių Lietuvos kultūros dalių – sutartinėmis, bet ir pamokys jas dainuoti visus norinčius.

Taip pat nepamirškite savo mėgstamų muzikos instrumentų. Kviečiame atsinešti ir pagroti kartu.

Meteorologai žada puikų orą, tad pasiimkite pledus, pasikvieskite draugų ir gegužės 11 dieną 16 valandą keliaukite prie Baltojo tilto.


Džiaukimės pavasariu kartu!

Lauko kino naktis. Gegužės 11 d.

Tęsdami tradiciją kviečiame atsiplėšti nuo televizoriaus ekrano ir išlindus iš kino teatro filmus pasižiūrėti kitaip... Lauke, ant žolės, pasitiesus pledus ir apsikabinus arbatos termosus.

Filmus žiūrėsime gegužės 11 d., trečiadienį, 21. 30 val., kiemelyje tarp Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų ir Medicinos fakultetų. M. K. Čiurlionio g. 21, Vilnius. Jeigu oras bus prastas, tai kraustysimės į auditoriją.

Žiūrėsime:

The Home - Neapsakomo grožio dokumentinis filmas apie mūsų namus - planetą Žemę. Apie nuolatinę kovą tarp laukinio ir žmonių kuriamo pasaulio. Šis filmas nuostabus gamtininkų savaitės Laukinio Kino perliukas gamtininkams ir prijaučiantiems jiems.

Miss March - Kaip jus elgtumetės keturis metus pragulėję komoje, kai pabudus sužinote jog jus supęs pasaulis visiskai pasikeitė?! Tikrai verta pamatyti patrakusią, iš koto verčiančią  komediją Miss Kovas.

Mr. Bean iki ryto - Ir nakties kulminaciajai į ekraną grįžta senasis gerasis ponas Bynas, kuris savo kurioziškomis situacijomis ir išeities iš jų būdais linksmins visus ir užmigt neleis iki saulei patekant! 

 

avanGArDI kūrybinė mugė. Gegužės 12 d.

Visi turime jau seniai nebenaudojamų daiktų ar drabužių, kurie mums brangūs, bet juos gaila išmesti ir siaubingai didelių močiutės suknelių, kurių medžiaga tokia graži. Susidedame viską į dėžes ar maišus ir slepiame spintose, rūsiuose ar palėpėse... gal prireiks.

Tikrai prireiks!

avanGArDI kūrybinės mugės metu bus demonstuojama, kaip galima senus drabužius, medžiagos atraižas ar nebepatinkančius aksesuarus prikelti antram gyvenimui ir susikurti kažką gražaus ir naudojamo. Nupūskite dulkes nuo senų drabužių, susirankiokite medžiagos atraižas, nukarpykite sagas nuo seno tėčio megztinio ir ketvirtadienį praleiskite kūrybiškai.

Renginys vyks gegužės 12 d., nuo 9 val. iki 15 val. Vilniaus Universtiteto Gamtos mokslų fakultete, M. K. Čiurlionio g. 21/27, 125 auditorijoje.

Taip pat galėsite įsigyti mielų smulkmenų – natūralios kosmetikos, dekupažo technika dailintų gaminių, papuošalų iš modelino, audinių atraižų, vilnos. Nusipirkti smulkmenų bus galima Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto fojė.

Auksinis aukcionas. Gegužės 12 d.

Seniai seniai gyveno vienas keistas fizikas, kuris kalbėjo prisimerkęs, nes, matyt, matė gan prastai. Jis buvo tituluotas ir važinėjo labai prabangiu automobiliu. Keistai kalbėdavo jis, šypsodavosi kažkaip kreivokai, atrodytų, lyg žino, kad tu apsirengei megztinį su keturiom kišenėm vien tam, kad mažieji dešimtuko receptukai patogiau pagal temas sugultų...
Sklando legenda, kad apgaule iš jo išvilioti akiniai, kurie aukcione parduoti už rekordiškai didelę sumą, buvo negailestingai sudaužyti, o fizika pamiršta amžiams.

Legendos tegul lieka legendomis, bet dėstytojai mielai dalinasi daiktais, kurie mena ekspedicijas ir konferencijas, vaikystę ar studijų metus bei paskaitas, per kurias irgi visko nutinka.

Dalyvauk auksiniame aukcione ir varžykis dėl dėstytojų daiktų! Tegul jie savo istorijas pasakoja nuo tavo stalo ir primena tau brangius ir pagarbos vertus, nesuvokiamai griežtus arba labai žmogiškus – mūsų brangiausius dėstytojus.

Aukcione varžysimės dėl:
J. R. Naujalio dviejų pasirašytų knygų;

B. Juodkos pasirašytos knygos „Alma Mater”;

G. Motuzos didelės kriauklės iš Mozambiko ir druskos gabalėlių iš Veličkos kasyklų;

D. Kirvelio mokyklos laikų rašalo sugėriklis;

L. Kalėdienės stiklinio popieriaus laikiklio.

D. Čitavičiaus USB raktas ant rankos.

Aukcionas vyks gegužės 12 d., ketvirtadienį, ~12 – 13 val, Vilniaus Universiteto Gamtos mokslų fakulteto fojė, M. K. Čiurliono g. 21/27, Vilnius.

Vestuvių fotografas